SSK Tüp Bebek Fiyatları

Çiftlerin en büyük isteklerinden birisi çocuk sahibi olmaktır. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi tüp bebek tedavisidir. Ülkemizde uzun yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin uyguladığı bir yöntem olan tüp bebek tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle birçok çift çocuk sahibi olmak için tüp bebek yöntemini denemektedir.

Giriş
Güncellenme
SSK Tüp Bebek Fiyatları
SSK

Çiftlerin en büyük isteklerinden birisi çocuk sahibi olmaktır. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi tüp bebek tedavisidir. Ülkemizde uzun yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin uyguladığı bir yöntem olan tüp bebek tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle birçok çift çocuk sahibi olmak için tüp bebek yöntemini denemektedir.

Tüp bebek tedavisi ise biraz masraflı olan bir yöntemdir. Tedavi sürecinde uygulanan işlemler ve tedavi sırasında kullanılması gereken ilaçların maliyetleri biraz yüksektir. Bunun yanında özel hastanelerde de uygulanan farklı yöntemler tedavi ücretlerinin değişmesine neden olmaktadır. SGK tüp bebek sahibi olmak isteyen çiftler için devlet desteği sağlamaktadır. Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler belirli şartları sağladığı sürece tedavi ücretinin bir kısmını devlet sağlayabilir.

SSK tüp bebek desteği almak için aranan şartlar:

  • Çiftlerin en az 3 yıldır resmi olarak evli olması gerek,
  • Kadının yaşının en az 23 en fazla 40 yaşından gün almamış olması gerek,
  • Çiftlerin sigortalarının en az 5 yıllık olması gerekir. Ayrıca sigorta priminin en az 900 gün ödenmiş olması gerekir,
  • Son 90 günde aktif olarak çalışılıyor olması gerek,
  • Çiftlerden birinin evliliği 2. Evlilik ise daha önceki evlilikten çocuğun olmaması gerekir,
  • Çiftler daha önce çocuk sahibi olmak için bütün tedavi yöntemlerini uygulamış olmalı ve tedavilerin olumsuz sonuçlandıklarını belgelemeleri lazım

SSK tüp bebek yardımı almak için sağlanması gereken sağlık şartları

Tüp bebek yardımı almak için öncelikle yetkili sağlık kuruluşlarından Sağlık Kurulu Raporu alınmalıdır. Bunun için ise kadın hastalıkları ve doğum kliniği ile üroloji kliniği olan sağlık kurumlarına başvurarak hekimlerin gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra sağlık raporu alınabilir.

Burada hastanın yaşı, tanı, uygulanması gereken tedavi yöntemi, kullanılacak ilaçların hangi dozlarda olacağı gibi şartlar belirlenmektedir.

SSK tüp bebek yardımı almak için aldığınız bu Sağlık Kurulu Raporu sadece SGK ile sözleşmesi bulunana tüp bebek merkezlerinde geçerli olmaktadır.

SSK tüp bebek fiyatları

Tüp bebek tedavisi için çiftler birinci tüp bebek denemelerinde %30 oranında ikinci denemede ise %25 oranında devlet desteği almaktadır.

Bunun yanında tüp bebek tedavisi sırasında verilen ilaçları almak için elinizde bulunan rapor ile ilaçların % 80 ‘ini devlet karşılamakta, % 20’sini ise siz ödemekte siniz.

SSK tüp bebek yardımları sayesinde çiftler tüp bebek denemelerinde devletin verdiği destek ile maddi yönden rahatlamakta ve tedavi sürecini daha rahat geçirmektedirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-Devlet Başvuru

30 Ağustos 2019 14:00, Cuma

İnternet üzerinden erişimin sağlandığı ve de android cihazlarda kolayca ulaşabildiğimiz E-Devlet online işlemler, hayatımızdaki pek çok işlemi kolaylaştırmıştır. Çeşitli hizmetleri bünyesinde barındıran sistem ayrıca kamu dairelerinden alınabilen resmi belgeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan evraklara ulaşmak bu sayede mümkün olmaktadır. E-Devlet Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir? E-Devlet, […]

2019 Doğum Yardım Parası Sorgulama Ekranı

23 Ağustos 2019 16:00, Cuma

2019 yılı doğum parası sorgulanma ekranı e-Devlet Kapısı üzerinden görüntülenebilmektedir. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen ve halk arasında çocuk parası olarak bilinen bu sosyal yardımın sorgulanma işlemi e-Devlet üzerinden saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Devletin doğum sonrası ortaya çıkan masrafların giderilmesinde kullanılması amacıyla sunduğu doğum parası, 2015 yılı itibariyle pek çok aileye verildi ve […]

SSK 3600 Günden Emeklilik Şartları Nelerdir ?

23 Ağustos 2019 15:59, Cuma

SSK 3600 günden emeklilik şartları doğrudan 08.09.1999 tarihi ve öncesi sigorta girişine sahip 4A hizmet koluna bağlı çalışanları ilgilendirmektedir. Bilindiği üzere eski adıyla SSK, yeni adıyla 4A hizmet koluna bağlı olarak sigortalı çalışanların emeklilik şartları; 09.1999 tarihi ve öncesi, 09.1999 ile 30.04.2008 tarihleri arası, 05.2008 tarihi ve sonrası Tarihlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Erkek ve kadın […]

E-Devlet 2022 Maaş Sorgulama
23 Ağustos 2019 15:54, Cuma

Engelli bireylerin toplum hayatı içerisinde dışlanmadan, toplumdan uzaklaşmadan, sıkıntı çekmeden yaşayabilmeleri için elimizden geleni yapmak hem devletin çabası hem de toplumumuzun bilinci ile birlikte mümkündür. Yaşamlarını kolaylaştırmak ve hayatı daha yaşanabilir bir hale getirmek amacıyla devletin üzerine görev düşmekte, pek çok düzenleme yapılmaktadır. 2022 Maaşı ise bu düzenlemelerden bir tanesi olup engelli bireyler için yapılan […]

E-DEVLET DAVA SORGULAMA
21 Ağustos 2019 13:09, Çarşamba

Günümüzdeki internet çağıyla beraber birçok sorgulama ve hesaplama işlemini online biçimde yapabiliyoruz. Bu sorgulama ve hesaplama işlemleri için de kullanabildiğimiz tek portal E-Devlet’tir. E-Devlet portalından pek çok sorgulama işlemimizi ek bir şifre ile rahatlıkla yapabilmekteyiz. E-Devlet sisteminin hizmetlerinden biri de E-Devlet dava sorgulama işlemidir. E-Devlet dava sorgulama işleminde mahkemeye gitmeniz zorunlu olmadıkça istediğiniz yerden dava hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sorgulama […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir