Emekliye Bayram İkramiyesi 2018 Her Yıl Verilecek Mi?

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 yılında büyük yankı uyandırdı. Milyonlarca emekli vatandaşımız açıklanan ikramiye sonucu 2018 yılında toplam 2.000 TL destek alacaktır. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi verilecek olan bu ikramiyeye ilişkin tüm detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Giriş
Güncellenme
Emekliye Bayram İkramiyesi 2018 Her Yıl Verilecek Mi?

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 yılında büyük yankı uyandırdı. Milyonlarca emekli vatandaşımız açıklanan ikramiye sonucu 2018 yılında toplam 2.000 TL destek alacaktır. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi verilecek olan bu ikramiyeye ilişkin tüm detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 nedir?

30 Nisan 2018 tarihinde önemli bir toplantı yapıldı. Bu toplantıda milyonlarca emekli vatandaşı ilgilendiren çok önemli bir karar alındı. Bu karar, emekliye bayram ikramiyesi ile ilgili olmuştur.

Üstelik Maliye Bakanı Naci Ağbal, konuyla ilgili çok çarpıcı bir ifadede bulundu. Buna göre, emekliye bayram ikramiyesi, 2018 yılına özel bir uygulama değil, her yıl dini bayramlar öncesi verilen bir ikramiye modeli haline geldi. Kısacası emekliler, her dini bayram öncesi maaşlarına ek olarak bayram ikramiyesi de alacaktır.

Ülkemizde 12 milyon emekli olduğu düşünüldüğünde, oldukça önemli bir bütçenin de bu ikramiyelere ayrıldığını söyleyebiliriz.

Gerek 2018 yılında olsun, gerekse daha sonraki yıllarda olsun bayram öncesi emeklilere bu ve benzeri ikramiyeler verilecektir. 2018 yılı için ikramiye tutarları belli: Ramazan Bayramı öncesi 1.000 TL, Kurban Bayramı öncesi 1.000 TL olmak üzere toplam 2.000 TL’dir.

Emekliye bayram ikramiyesi kimlere verilecek?

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 yılında şu kişilere verilecektir:

 • SSK, Bağ-Kur emeklileri
 • Emekli Sandığı emeklileri
 • Şehit yakınları
 • Gaziler
 • Vazife ve harp malullüğü maaşı alan er ya da erbaşlar
 • Geçici köy korucuları
 • Şeref aylığı sahipleri
 • Şampiyon sporcular
 • Kıbrıs gazileri
 • Kore gazileri
 • İstiklal Savaşı gazileri
 • Terörden zarar gören ve aylık bağlanan siviller ile bunlardan yaşamını yitirenlerin hak sahipleri

Yukarıdaki listeden de görüleceği üzere sadece emekliler bu bayram ikramiyesinden faydalanmayacak, farklı kesimler de bayram ikramiyesi alabilecektir.

İşçiler ve memurlar ne yazık ki bayram öncesi herhangi bir ikramiye alamayacaklardır.

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 yattı mı? Ne zaman verilecek?

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 dönem dönem yatırılacaktır. Yani Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri ilgili aylarda yatırılacaktır. 2018 yılına baktığımızda Ramazan Bayramı ikramiyeleri şu tarihlerde yatacaktır:

 • Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklilerine 7 Haziran 2018 tarihinde yatırılacaktır.
 • SSK emeklilerine 8 Haziran 2018 tarihinde yatırılacaktır.

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise 2018 yılı Ağustos ayının ilk haftasında yatırılması planlanmaktadır.

Son olarak Ramazan ve Kurban Bayramı 2018 yılında hangi tarihlerde bu bilgiye bir göz atalım.

Ramazan Bayramı 2018 Takvimi

 • 14 Haziran 2018: Ramazan Bayramı Arifesi (Perşembe günü) resmi tatil
 • 15 Haziran 2018: Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil
 • 16 Haziran 2018: Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)
 • 17 Haziran 2018: Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)

Kurban Bayramı 2018 Takvimi

 • 20 Ağustos 2018: Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil
 • 21 Ağustos 2018: Kurban bayramı 1. gün (Salı günü) resmi tatil
 • 22 Ağustos 2018: Kurban bayramı 2. gün (Çarşamba günü) resmi tatil
 • 23 Ağustos 2018: Kurban bayramı 3. gün (Perşembe günü) resmi tatil
 • 24 Ağustos 2018: Kurban bayramı 4. gün (Cuma günü) resmi tatil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa Vadeli Sigorta Kolları

11 Mart 2022 17:51, Cuma

Kısa Vadeli Sigorta Kolları Kısa vadeli sigorta kolları uygulamaları ile sigortalının işe veya çalışmaya başlar başlamaz oluşabilecek risklere karşı, sigortalıya veya yakınlarına koruma sağlanması amaçlanmaktadır. Kısa vadeli sigorta kollarını nitelikleri bakımından, “Mesleki Risk” ve “Sosyal Risk” sigorta kolları olmak üzere iki ana grup altında toplamak mümkündür. – Mesleki Riskler: İş Kazaları ile Meslek Hastalıkları, – […]

Emeklilikten Sonra Tekrar Çalışma(SGDP)

02 Mart 2022 15:19, Çarşamba

Emeklilikten Sonra Tekrar Çalışma(SGDP) Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) nedir? Emeklilikten Sonra Tekrar Çalışma (SGDP) Belirli yaş, sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısı şartını yerine getirip emeklilik ve yaşlılık aylığı bağlanan sigortalıların yaşlılık aylığı kesilmeden hizmet akdine tabi çalışmaları halinde işverenlerinden alınan primdir.   Sigortalıların sosyal güvenlik destek primi uygulamasına tabi olup olmadıkları ve uygulamada […]

Yurtdışı Borçlanma İşlemleri

22 Şubat 2022 14:08, Salı

Yurtdışı Borçlanma İşlemleri   Yurtdışı Borçlanma İşlemlerinin Şartları Nelerdir? Yurtdışı Borçlanma İşlemleri Ülkemiz ile Sosyal Güvenlik Antlaşması imzalanmış ülke olsun veya olmasın yurtdışında çalışan Türk vatandaşları ve doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler yurtdışında geçen hizmetlerini ve ev kadınlığı sürelerini ülkemiz sosyal güvenlik kanunlarına göre emeklilik, malullük, yaşlılık ve […]

Emekli Kavramı
19 Şubat 2022 14:05, Cumartesi

Emekli Kavramı Yaşlılık, yetişkinliğin bir uzantısı olarak yaşam süresinin ileriki döneminde fiziksel ve ruhsal değişimlerin yoğun bir şekilde görüldüğü bir evre olarak tanımlanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü 65 yaş ve üstündeki bireyleri yaşlı kabul etmektedir. Ancak bu sadece kronolojik yaşın sınırını tanımlamaktadır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte doku ve organlarda oluşan yaşlanma ise biyolojik yaşlanmadır. Öte yandan, toplumsal […]

Yaşlılık Aylığı Bağlanmasının Koşulları Nelerdir?
21 Ocak 2022 22:25, Cuma

Yaşlılık Aylığı Bağlanmasının Koşulları Nelerdir?   Yaşlılık Aylığı Bağlanmasının Koşulları Nelerdir? Hizmet akdi ile çalışanların yaşlılık aylığının bağlanmasında hangi kanun hükümlerinin geçerli olacağı ilk defa sigortalı olunan tarihe göre değişiklik göstermektedir. Yaşlılık Aylığı Bağlanmasının Koşulları Nelerdir? 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun yürürlük tarihinden önce 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununa göre sigortalı […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir