E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

Giriş
Güncellenme
E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

Artık pek çok işlemimizi online olarak internet hizmetleri ile yapabiliyoruz. E-Devlet portalı da işlemlerimizi yapmamızda kolaylık sağlayan bir yapıdır. Artık kamu kurumlarında sıralar bekleyerek işlem yapmamıza gerek kalmadı. E-Devlet sistemi sayesinde sorgulama, işlem gerçekleştirme ve gündemdeki son kamusal faaliyetleri takip etme imkanı bulabilirsiniz. Bütün bu işlemlerden faydalanabilmek için öncelikle E-Devlet kapısı girişi yapmanız gerekmektedir. E-Devlet kapısı girişi ile bütün kamu işlemlerimizi tek bir site üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz.

E-Devlet sistemi üzerinden ssk sorgulama ve emeklilik sorgulama gibi sigortanızla ve emekliliğiniz ile ilgili işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet kapısı girişi için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerde E-Devlet kapısı girişi için size özel bir giriş metodu kullanılmaktadır.

 E-Devlet şifresi ile giriş: E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile E-Devlet kapısı girişini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa öncelikle en yakın PTT şubelerine gidip kimliğiniz ile E-Devlet şifresi almak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonucunda sizden 2 TL işlem ücreti talep edilecektir. 2 TL işlem ücreti karşılığında da E-Devlet şifrenizi temin edinebilirsiniz.

Mobil imza ile giriş: Operatörünüz tarafından E-Devlet sistemi için size sağlanan bir hizmet olan mobil imza ile E Devlet kapısı girişini gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi kurumlar E-Devlet kapısı girişi için kullandığınız mobil imzadan aylık belirli bir ücret almaktadır.

Elektronik imza ile giriş: Özel şirketler tarafından E-Devlet kapısı girişi için sağlanan bir hizmettir. Özel şirketler tarafından aldığınız E-imza ile E Devlet kapısı girişini gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi sayesinde Sosyal Sigortalar Kurumu bünyesine bağlı olarak sigortalı olan vatandaşların sigortalarına başlangıç tarihini, hangi işyerinde ne kadar çalıştığınızı, patronunuzun adınıza ne kadar zaman sigortanızın yattığını, işverenin sigortanızı kaç prim üzerinden yaptığını yani sigortanız ile ilgili gerekli bilgileri kolay bir bir şekilde bir kaç adım da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden SSK sorgulama işlemi ile sigortanız ile bilgileri erişebilirsiniz. Sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. SSK sorgulama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gervaeklidir. Bağlantıya tıkladığınızda açılmış olan sayfada kimlik doğrulama sayfasında T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile kimlik doğrulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. İstenilen bilgiler girildikten sonra bilgilerinizi kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu adımları sırasıyla takip edip uyguladığınız taktirde E-Devlet üzerinden SSK sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı artmış olup internete ulaşım da kolaylaşmıştır. Bu durum ile birlikte artık tüm işlemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde internet üzerinden yapmaktayız. Pek çok kurum ve kuruluş bünyesinde bulunan vatandaşların işlemlerini gerçekleştirebilmesi için online hizmetler ile kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğimiz emeklilik sorgulama işlemi olup E-Devlet şifreniz sayesinde bir kaç adım da hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra ya da var olan E-Devlet şifreniz ile yazımızın sonunda siz değerli okurlarımız için paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfa da kimlik doğrulama işlemi için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada sizden T.C. kimlik bilgilerinizi ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. E-Devlet şifreniz yok ise E-Devlet kapısı giriş işlemi başlığı adı altında nereden nasıl alacağınız konusundaki bilgileri edinebilirsiniz. Sonrasında girilen bilgilerin kontrol edip sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu şekilde verilen adımları uygulayarak için emeklilik sorgulama işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-Devlet Hastane Randevu Alma

30 Ağustos 2019 14:02, Cuma

Çağımızın hızlı şekilde kullanılmaya başlanan internet sayesinde sağlık alanında çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlanmıştır. Sağlık Bakanlığı önderliğinde düzenlenen E-Devlet hizmet ağı üzerinden artık hastalar hastanelerden kolay bir şekilde sıra alabilecekler. Normal zamanda hastaneye giden hastalar öncelikle sabah erken saatler de muayene sırası için kuyrukta bekler, ardından da saatlerce doktorun kapısında bekler. Hastalar için zorlu ve meşakkatli […]

E-Devlet Başvuru

30 Ağustos 2019 14:00, Cuma

İnternet üzerinden erişimin sağlandığı ve de android cihazlarda kolayca ulaşabildiğimiz E-Devlet online işlemler, hayatımızdaki pek çok işlemi kolaylaştırmıştır. Çeşitli hizmetleri bünyesinde barındıran sistem ayrıca kamu dairelerinden alınabilen resmi belgeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan evraklara ulaşmak bu sayede mümkün olmaktadır. E-Devlet Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir? E-Devlet, […]

E-Devlet Apk

30 Ağustos 2019 13:59, Cuma

Vatandaşların almış olduğu devlet hizmetlerinin elektronik sistem üzerinde gerçekleştirilmesine fırsat tanıyan E-Devlet Apk uygulaması geliştirilmiştir. Bu uygulama, herkesin teknolojinin bütün olanaklarından faydalanarak hizmetlere olan erişimini sağlamaktadır. Böylelikle vatandaşlar kolaylıkla sisteme erişim sağlayabilir, etkin bir biçimde işlemlerinde faaliyet gösterebilirler. Sistemin amacı tamamen kamusal hizmetlerle vatandaşları buluşturmaktır. Elektronik ortam üzerinde verilen hizmetler için geliştirilen bu uygulamanın diğer […]

SSK 3600 Günden Emeklilik Şartları Nelerdir ?
23 Ağustos 2019 15:59, Cuma

SSK 3600 günden emeklilik şartları doğrudan 08.09.1999 tarihi ve öncesi sigorta girişine sahip 4A hizmet koluna bağlı çalışanları ilgilendirmektedir. Bilindiği üzere eski adıyla SSK, yeni adıyla 4A hizmet koluna bağlı olarak sigortalı çalışanların emeklilik şartları; 09.1999 tarihi ve öncesi, 09.1999 ile 30.04.2008 tarihleri arası, 05.2008 tarihi ve sonrası Tarihlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Erkek ve kadın […]

E-Devlet AİS
23 Ağustos 2019 15:57, Cuma

E-Devlet, devletin vatandaşlara sağlamış olduğu hizmetlerin, bireylerin bilgi ve iletişim teknolojileriyle birlikte kurumlarca sunulan hizmetlere erişimini sağlar. Hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasıdır. Böylece kolay ve etkin bir şekilde vatandaşlar işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. E-Devlet Kapısı, kamu hizmetlerine erişimi sağlamaktadır. E-Devlet Kapısı üzerinden bilgilendirme hizmetleri ile entegre elektronik hizmetler verilmekte; ödeme işlemleri yapılmakta, kurum […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir