E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

Giriş
Güncellenme
E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

Artık pek çok işlemimizi online olarak internet hizmetleri ile yapabiliyoruz. E-Devlet portalı da işlemlerimizi yapmamızda kolaylık sağlayan bir yapıdır. Artık kamu kurumlarında sıralar bekleyerek işlem yapmamıza gerek kalmadı. E-Devlet sistemi sayesinde sorgulama, işlem gerçekleştirme ve gündemdeki son kamusal faaliyetleri takip etme imkanı bulabilirsiniz. Bütün bu işlemlerden faydalanabilmek için öncelikle E-Devlet kapısı girişi yapmanız gerekmektedir. E-Devlet kapısı girişi ile bütün kamu işlemlerimizi tek bir site üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz.

E-Devlet sistemi üzerinden ssk sorgulama ve emeklilik sorgulama gibi sigortanızla ve emekliliğiniz ile ilgili işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet kapısı girişi için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerde E-Devlet kapısı girişi için size özel bir giriş metodu kullanılmaktadır.

 E-Devlet şifresi ile giriş: E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile E-Devlet kapısı girişini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa öncelikle en yakın PTT şubelerine gidip kimliğiniz ile E-Devlet şifresi almak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonucunda sizden 2 TL işlem ücreti talep edilecektir. 2 TL işlem ücreti karşılığında da E-Devlet şifrenizi temin edinebilirsiniz.

Mobil imza ile giriş: Operatörünüz tarafından E-Devlet sistemi için size sağlanan bir hizmet olan mobil imza ile E Devlet kapısı girişini gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi kurumlar E-Devlet kapısı girişi için kullandığınız mobil imzadan aylık belirli bir ücret almaktadır.

Elektronik imza ile giriş: Özel şirketler tarafından E-Devlet kapısı girişi için sağlanan bir hizmettir. Özel şirketler tarafından aldığınız E-imza ile E Devlet kapısı girişini gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi sayesinde Sosyal Sigortalar Kurumu bünyesine bağlı olarak sigortalı olan vatandaşların sigortalarına başlangıç tarihini, hangi işyerinde ne kadar çalıştığınızı, patronunuzun adınıza ne kadar zaman sigortanızın yattığını, işverenin sigortanızı kaç prim üzerinden yaptığını yani sigortanız ile ilgili gerekli bilgileri kolay bir bir şekilde bir kaç adım da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden SSK sorgulama işlemi ile sigortanız ile bilgileri erişebilirsiniz. Sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. SSK sorgulama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gervaeklidir. Bağlantıya tıkladığınızda açılmış olan sayfada kimlik doğrulama sayfasında T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile kimlik doğrulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. İstenilen bilgiler girildikten sonra bilgilerinizi kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu adımları sırasıyla takip edip uyguladığınız taktirde E-Devlet üzerinden SSK sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı artmış olup internete ulaşım da kolaylaşmıştır. Bu durum ile birlikte artık tüm işlemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde internet üzerinden yapmaktayız. Pek çok kurum ve kuruluş bünyesinde bulunan vatandaşların işlemlerini gerçekleştirebilmesi için online hizmetler ile kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğimiz emeklilik sorgulama işlemi olup E-Devlet şifreniz sayesinde bir kaç adım da hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra ya da var olan E-Devlet şifreniz ile yazımızın sonunda siz değerli okurlarımız için paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfa da kimlik doğrulama işlemi için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada sizden T.C. kimlik bilgilerinizi ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. E-Devlet şifreniz yok ise E-Devlet kapısı giriş işlemi başlığı adı altında nereden nasıl alacağınız konusundaki bilgileri edinebilirsiniz. Sonrasında girilen bilgilerin kontrol edip sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu şekilde verilen adımları uygulayarak için emeklilik sorgulama işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır?

12 Ocak 2022 15:47, Çarşamba

e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik görevinden muaf olmuş ve askerlik yükümlülüğü çeşitli nedenlerle ertelenmiş vatandaşlar da e-Devlet sorgulama sayfasını kullanabiliyor. Peki e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet askerlik yerleri nasıl öğrenilir?  Vatani görevlerini nerede yapacağını öğrenebilecek olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. e-Devlet üzerinden daha önce sadece […]

e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz?

22 Aralık 2021 16:35, Çarşamba

e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz?   e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz? , nüfus müdürlüklerinden alınan belgelerle aynı hukuki değere sahiptir.   e-Devlet  üzerinden Kişi nüfus kayıt örneği Aile (kişi, eş ve çocuk) nüfus kayıt örneği Yerleşim yeri ve diğer adres bilgileri Nüfus olayları (doğum, evlenme, boşanma, ölüm, kayıt düzeltme, velayet, yer değiştirme, gaiplik, […]

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?

21 Aralık 2021 16:28, Salı

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?   Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır? Vatandaşlar araç plakası sorgulama işlemini dört farklı şekilde gerçekleştirebilir. Bu seçenekler ise şunlar;  e-Devlet, SMS, EGM’nin internet sitesi ya da Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir. Bu dört seçenekten en çok tercih edilen ise e-Devlet kapısı aracılığı ile sorgulama işlemi. Sorgulama işlemi sonunda vatandaşlar almak […]

E-Devlet Hastane Randevu Alma
30 Ağustos 2019 14:02, Cuma

Çağımızın hızlı şekilde kullanılmaya başlanan internet sayesinde sağlık alanında çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlanmıştır. Sağlık Bakanlığı önderliğinde düzenlenen E-Devlet hizmet ağı üzerinden artık hastalar hastanelerden kolay bir şekilde sıra alabilecekler. Normal zamanda hastaneye giden hastalar öncelikle sabah erken saatler de muayene sırası için kuyrukta bekler, ardından da saatlerce doktorun kapısında bekler. Hastalar için zorlu ve meşakkatli […]

E-Devlet Başvuru
30 Ağustos 2019 14:00, Cuma

İnternet üzerinden erişimin sağlandığı ve de android cihazlarda kolayca ulaşabildiğimiz E-Devlet online işlemler, hayatımızdaki pek çok işlemi kolaylaştırmıştır. Çeşitli hizmetleri bünyesinde barındıran sistem ayrıca kamu dairelerinden alınabilen resmi belgeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan evraklara ulaşmak bu sayede mümkün olmaktadır. E-Devlet Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir? E-Devlet, […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir