E-Devlet Hizmetleri

Giriş
Güncellenme
E-Devlet Hizmetleri

E-Devlet Giriş İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Sizinde bildiğiniz gibi SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur; SGK çatısı altında toplandı. E-devlet işlemlerinin tümü de www.turkiye.gov.tr çatısı altında toplandı. E-Devlet girişi yaparak bütün işlemlerinin bu internet adresinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet girişi için T.C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Giriş İşlemleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresini Nasıl Alabilirsiniz?

E-Devlet şifresi için nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın PTT şubelerine giderek başvuru yapmak durumundasınız. Başvurunuz sonucunda 2 TL karşılığında size verilen şifreyi, tüm E-Devlet işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifrenizi kaybederseniz ve yeniden almak isterseniz bu sefer 4 TL karşılığında yine PTT’ye başvurarak şifrenizi alabilirsiniz. Bu ödemeler haricinde E-Devlet şifresi için yıllık veya aylık gibi ek ücret ödemek zorunda değilsiniz.

E-Devlet Şifrenizi Nasıl Değiştirebilirsiniz?

E-Devlet şifrenizi değiştirmek ancak sisteme giriş yaptıktan sonra mümkün olmaktadır. Giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından E-Devlet şifrenizi değiştirebilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Ne Demektir?

E-Devlet Kapısı, vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarındaki hizmetlere elektronik ortamdan erişme kolaylığı sağlayan bir uygulamadır. Kapı’nın amacı, kamu hizmetlerini işletmelere, vatandaşlara ve kamu kurumlarına iletişim ve bilgi teknolojisiyle hızlı bir şekilde sunmaktır. E-Devlet Kapısı’yla Başbakanlık, Dış İşleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı gibi resmi kurumlara ait tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun için E-Devlet şifrenizin kesinlikle olması gerekir.

E-Devlet Kapısı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sorgulama Nasıl Yapılır?

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren E-Devlet Sorgulama işlemi yapılmaya başlamıştır. E-Devlet Sorgulama için yine e-devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet Sorgulama sayesinde SSK Maaş Sorgulama, SSK Emeklilik Sorgulama, SSK Prim Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, Bağ-Kur Hizmet Dökümü, SGK Hizmet Dökümü, elektrik, su, telefon, sigorta gibi devletle ilgili işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Hizmet Dökümü Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

E-Devlet Hizmet Dökümü’yle birlikte ne zaman emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı, ne kadar süredir sigortalı olduğunuzu, sigortanız için ne kadar prim yatırıldığını öğrenebileceğiniz gibi SSK emeklilik kaydınızı, SSK gün sorgulamasını, SSK prim sorgulamasını, SSK’ya borcunuzun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. E-Devlet Hizmet Dökümü sayesinde aynı zamanda SSK haberlerine ve SSK İl Müdürlükleri ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz. E-Devlet Hizmet Dökümü yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra size vereceğimiz adrese girerek E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile Hizmet Dökümü Sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Uygulaması Ne Demektir?

E-Devlet, vatandaşlarımıza devlet tarafından verilen hizmetlerin daha kolay, daha hızlı, daha kaliteli ve daha güvenli bir şekilde yapılması için internet ortamında sunulan bir ayrıcalıktır. E-Devlet Uygulaması eğitim, iş, sağlık, aile, askerlik ve seferberlik gibi konuları bulabilirsiniz. E- Devlet Uygulaması’nın en büyük avantajlarından biri devletle ilgili bir problemimizde devlet dairelerinde saatlerce beklememize gerek kalmamış olmasıdır.

E-Devlet Kimlik Doğrulama Ne Demektir?

E-Devlet Kimlik Doğrulama, e-devlet şifresinin aktif hale gelmesinde yarayan bir uygulamadır. E-devlet şifresiyle birlikte vatandaşların kişisel bilgilerinin güvenliği ön plana çıkarılmıştır. Böylelikle tüm işlemler daha rahat ve daha hızlı yapılacaktır. Herhangi bir işleminizde size vereceğimiz internet adresindeki “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Kimlik Doğrulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Bağ-Kur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Bağ-Kur Borç Sorgulama sayesinde borcunuzun olup olmadığını, varsa ne kadar borcunuz olduğunu öğrenebilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi bu sorgulama için E-Devlet Şifrenizin kesinlikle olması gerekmektedir.

E-Devlet Bağ-Kur Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Bağ-Kur Emekli Aylık Bilgisi

Yine E-Devlet şifrenizle giriş yaparak ne kadar Bağkur emekli maaşı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Size vereceğimiz adrese tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle giriş yapınız.

E-Devlet Bağ-Kur Emekli Aylık Bilgisi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet SSK Emekli Aylık Bilgisi

SSK’dan emekli olduğunuzda ne kadar emekli maaşı alacağınızı size vereceğimiz sayfadan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kimliğinizi doğruladıktan sonra E-devlet şifreniz ve T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet SSK Emekli Aylık Bilgisi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet SSK Emeklilik Kaydı

Bu sistem sayesinde emeklilik için kaydınızın alınıp alınmadığını öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki internet adresine girerek sisteme giriş yapınız ve karşınıza gelen belgeleri “Döküm” tuşuna basarak çıktı halinde alabilirsiniz.

E-Devlet SSK Emeklilik Kaydı İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisi

Emekli Sandığından emekli olan vatandaşlarımız için yapılan bu uygulama sayesinde ne kadar emekli maaşı alacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu uygulama için e-devlet şifrenizi bilmeniz gerekir.

E-Devlet Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi

Emekli Sandığı’ndan emekli olmak için başvuruda bulunduysanız ve emeklilik işlemleriniz için hangi evrakların gerekli olduğunu takip etmek istiyorsanız size vereceğimiz siteye giriş yapmanız yeterlidir.

E-Devlet Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet SSK/Bağ-Kur/Emekli Sandığı İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Her ilacın bir kullanım süresi vardır ve kullanım süresi dolduğunda ilaçları kullanmak sağlıklı değildir. Bu sistem ile ilaçlarınızı ne kadar süre kullanacağınızı, hangi aralıklarla tekrar alabileceğinizi ve ilacınızın son kullanma tarihini öğrenebilirsiniz.

E-devlet İlaç Kullanım Süresi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet SSK/Bağ-Kur/Emekli Sandığı Muayene Katılım Payı Sorgulama

Muayene Katılım Payı, çeşitli sağlık hizmetlerinden yararlanmak amacıyla ödenmesi gereken bir ücrettir. Muayene Katılım Payı kapsamına giren hastalıklar şöyledir; ayakta tedavi ile alınacak olan ilaçlar, yardımcı üreme yöntemlerinde, ortez ve protezler de ücret alınacaktır. Muayene Katılım Payı derecelendirilmiştir. 1.derece aile hekimlerinin tedavisi demektir. Bu tedaviden Muayene Katılım Payı alınmamaktadır ancak reçete başına 3 TL ödenmek zorunludur. 2.ve 3. derece sağlık kuruluşlarının tedavisidir. 2.derece muayene katılım payı 5 TL, 3.derece muayene katılım payı ise 12 TL’dir. Yine reçete başına 3 TL ücret alınmaktadır.

E-Devlet dMuayene Katılım Payı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sicil Kaydı Sorgulama

Sicil kaydı, artık ne kadar önemsiz gözükse de aslında hala kamu ve kuruluşlarında bir yere başvurmak istediğiniz de istenen bir belgedir. Önceden adliyelerden 5 TL gibi bir ücret karşılığında alınan sicil kaydı E-Devlet sayesinde ücretsiz ve uğraşsız bir işlem haline geldi. E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranızla sicil kaydınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Sicil Kaydı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Askerlik Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

E-Devlet Askerlik Sorgulama işlemleri ile askerliğinizi nerede yapacağınızı, ne zaman askere gideceğinizi, askerliğe gideceğiniz yerdeki konumunuzu, askerlik başvurusu için gerek evrakları, celb ve askerlik yoklama bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ancak askerlik sevk işlemleriniz için yaşadığınız şehirdeki askerlik şubesine gitmeniz zorunludur.

E-Devlet Askerlik Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Rapor Parası Nedir ve Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Raporlu geçirdiğiniz günler için işveren tarafından kesilen yevmiyelere rapor parası denmektedir. Rapor parası alabilmeniz için aile hekimliği veya hastane gibi sağlık kurumlarında iş göremezlik belgesinin alınması gerekmektedir. İş göremezlik belgesini aldıktan sonra kayıtlı olduğunuz SGK Müdürlüğüne bu belgeyi elden vermeniz gerekmektedir. Belgeyi verdiğiniz zaman rapor parası alma işlemini başlatmış olursunuz. Rapor parası gerekli bilgilerden ve belgelerden sonra sonuçlanır. Sonucunu öğrenmek için aşağıdaki sayfaya giriş yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır?

12 Ocak 2022 15:47, Çarşamba

e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik görevinden muaf olmuş ve askerlik yükümlülüğü çeşitli nedenlerle ertelenmiş vatandaşlar da e-Devlet sorgulama sayfasını kullanabiliyor. Peki e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet askerlik yerleri nasıl öğrenilir?  Vatani görevlerini nerede yapacağını öğrenebilecek olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. e-Devlet üzerinden daha önce sadece […]

e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz?

22 Aralık 2021 16:35, Çarşamba

e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz?   e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz? , nüfus müdürlüklerinden alınan belgelerle aynı hukuki değere sahiptir.   e-Devlet  üzerinden Kişi nüfus kayıt örneği Aile (kişi, eş ve çocuk) nüfus kayıt örneği Yerleşim yeri ve diğer adres bilgileri Nüfus olayları (doğum, evlenme, boşanma, ölüm, kayıt düzeltme, velayet, yer değiştirme, gaiplik, […]

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?

21 Aralık 2021 16:28, Salı

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?   Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır? Vatandaşlar araç plakası sorgulama işlemini dört farklı şekilde gerçekleştirebilir. Bu seçenekler ise şunlar;  e-Devlet, SMS, EGM’nin internet sitesi ya da Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir. Bu dört seçenekten en çok tercih edilen ise e-Devlet kapısı aracılığı ile sorgulama işlemi. Sorgulama işlemi sonunda vatandaşlar almak […]

E-Devlet Hastane Randevu Alma
30 Ağustos 2019 14:02, Cuma

Çağımızın hızlı şekilde kullanılmaya başlanan internet sayesinde sağlık alanında çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlanmıştır. Sağlık Bakanlığı önderliğinde düzenlenen E-Devlet hizmet ağı üzerinden artık hastalar hastanelerden kolay bir şekilde sıra alabilecekler. Normal zamanda hastaneye giden hastalar öncelikle sabah erken saatler de muayene sırası için kuyrukta bekler, ardından da saatlerce doktorun kapısında bekler. Hastalar için zorlu ve meşakkatli […]

E-Devlet Başvuru
30 Ağustos 2019 14:00, Cuma

İnternet üzerinden erişimin sağlandığı ve de android cihazlarda kolayca ulaşabildiğimiz E-Devlet online işlemler, hayatımızdaki pek çok işlemi kolaylaştırmıştır. Çeşitli hizmetleri bünyesinde barındıran sistem ayrıca kamu dairelerinden alınabilen resmi belgeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan evraklara ulaşmak bu sayede mümkün olmaktadır. E-Devlet Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir? E-Devlet, […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir