E-Devlet Apk

Giriş
Güncellenme
E-Devlet Apk

Vatandaşların almış olduğu devlet hizmetlerinin elektronik sistem üzerinde gerçekleştirilmesine fırsat tanıyan E-Devlet Apk uygulaması geliştirilmiştir. Bu uygulama, herkesin teknolojinin bütün olanaklarından faydalanarak hizmetlere olan erişimini sağlamaktadır. Böylelikle vatandaşlar kolaylıkla sisteme erişim sağlayabilir, etkin bir biçimde işlemlerinde faaliyet gösterebilirler. Sistemin amacı tamamen kamusal hizmetlerle vatandaşları buluşturmaktır. Elektronik ortam üzerinde verilen hizmetler için geliştirilen bu uygulamanın diğer adı E-Devlet Kapısı olarak geçmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına doğrudan erişim sağlayan program, bireylerin kuruluşlarda uzun süre vakit kaybı yaşamasına engel olup zamandan tasarruf sağlar. Biz de bu yazımızda E-Devlet Apk uygulamasının detaylarından bahsedeceğiz. Yazımızın sonunda paylaşacağımız linkler sayesinde Play Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilir veya da indirme linkine tıklayarak doğrudan uyumlu cihazınıza yükleyebilirsiniz.

E-Devlet Apk Nedir?

E-Devlet resmi nitelikli kurumsal bir yapılaşma olup Android cihazlar üzerinden yüklenebilmektedir. Ücretsiz olarak indirip mevcut E-Devlet şifreniz veya mobil imzanızla giriş yapabileceğiniz aplikasyon uygulaması sayesinde bilgisayar üzerinden açmaya gerek kalmadan cihaz ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En sık kullanılan hizmetler arasında Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Sorgulama, Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Borcu Sorgulama, SGK GSS Prim Borcu Sorgulama, Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti yer almaktadır. Uygulamanın kullandığı izinlerde ise konum (BTK Baz İstasyonu Sorgulama gibi konum bazlı hizmetlerin kullanılabilmesi amacıyla konum bilgisi gerekmektedir), dosya erişimi/depolama (profil resminizi kaydetmek ve özel günlere ait resimleri görüntülemek için kullanılmaktadır), kamera (profil resminizi çekebilmek için ihtiyaç duyulmaktadır), kablosuz ağ bağlantısı (internet kalitenizi tespit edebilmek için kullanılmaktadır) bulunmaktadır. Uygulama sayesinde www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden kullanılan hizmetlere erişilebilir, favori hizmetlerinizi ekleyip kolayca erişim sağlayabilir, anlık bildirimler alabilir ve de kurumlara ait bilgileri alıp hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. E-Devlet Apk bu şekilde tanımlanmaktadır. E-Devlet Apk kullanımı konusuna geçelim şimdi.

E-Devlet Apk Nasıl Kullanılır?

Sistemi detaylı bir şekilde inceleyecek olursak, programın kullanımı oldukça basittir. Hızlı bir şekilde vatandaşlar işlemlerini sistem sayesinde gerçekleştirebilirler. Ancak sisteme giriş yapabilmek için bazı şartlar gereklidir. Bunların başında E-Devlet şifresine sahip olmaktır. Şifreniz varsa eğer, sorgulama işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet şifresi olmayanlar veya şifresini kaybetmiş olanlar için nasıl yeniden şifre almaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Sorgulama işlemlerini yapabilmek ve devletin sağlamış olduğu hizmetleri elektronik sistem üzerinden alabilmek için PTT şubesinden E-Devlet şifresi talebinde bulunmalısınız. E-Devlet talebinizin ardından ödeyeceğiniz 2 TL ücret karşılığında yeni bir şifre edinmiş olursunuz. Şifrenizi aldığınıza göre sorgulama işlemlerine devam edebiliriz.

Sisteme almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile giriş yaparak devam etmelisiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan pencerede kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Kimlik doğrulama işlemini gerekli yerlere kimlik bilgilerinizi girerek devam ediniz. Elektronik postanız ve almış olduğunuz şifre ile E-Devletin elektronik sistem hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarına tek tıklama ile erişim sağlayıp sorgulama işlemlerini gerçekleştirdiğiniz hizmetler bütününde yapılan bütün işlemlerin resmi olduğunu belirtmek isteriz. Kamu kuruluşlarına gitmenize gerek kalmadan, uzun sıralar beklemeden alacağınız elektronik barkodlu hizmet belgelerini gerekli yerlerde kullanabilirsiniz. E-Devlet Apk uygulamasının bu özelliği sayesinde kurumlarda kullandığınız belgelerin gerekli kontrolleri yapılır ve belgelerinizin takibi gerçekleştirilir. Sistem üzerinden giriş yapmak ve işlemlerinizi gerçekleştirmek işte bu kadar kolaydır.

Sistemin diğer yeniliklerinden bahsedecek olursak, tasarımı gereğince engelli bireylerin de kullanımını sağlayacak güncelleştirmeler geliştirilmeye devam etmektedir. E-Devlet Apk uygulaması bu şekildedir.

E-Devlet Apk Nasıl İndirilir? 

Yazının sonunda paylaşacağımız linkler ile indirilebildiği gibi uygulama mağazası üzerinden veya apk formatında da programa ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz linklerden uygulamayı, uyumlu olan cihazınıza yüklediyseniz, sisteme giriş yaptığınızda karşınıza böyle bir ekran gelecektir. T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde girdikten sonra şifrenizi sisteme girmeniz bütün işlemlerinizi gerçekleştirmek için yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-Devlet Hastane Randevu Alma

30 Ağustos 2019 14:02, Cuma

Çağımızın hızlı şekilde kullanılmaya başlanan internet sayesinde sağlık alanında çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlanmıştır. Sağlık Bakanlığı önderliğinde düzenlenen E-Devlet hizmet ağı üzerinden artık hastalar hastanelerden kolay bir şekilde sıra alabilecekler. Normal zamanda hastaneye giden hastalar öncelikle sabah erken saatler de muayene sırası için kuyrukta bekler, ardından da saatlerce doktorun kapısında bekler. Hastalar için zorlu ve meşakkatli […]

E-Devlet Başvuru

30 Ağustos 2019 14:00, Cuma

İnternet üzerinden erişimin sağlandığı ve de android cihazlarda kolayca ulaşabildiğimiz E-Devlet online işlemler, hayatımızdaki pek çok işlemi kolaylaştırmıştır. Çeşitli hizmetleri bünyesinde barındıran sistem ayrıca kamu dairelerinden alınabilen resmi belgeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan evraklara ulaşmak bu sayede mümkün olmaktadır. E-Devlet Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir? E-Devlet, […]

SSK 3600 Günden Emeklilik Şartları Nelerdir ?

23 Ağustos 2019 15:59, Cuma

SSK 3600 günden emeklilik şartları doğrudan 08.09.1999 tarihi ve öncesi sigorta girişine sahip 4A hizmet koluna bağlı çalışanları ilgilendirmektedir. Bilindiği üzere eski adıyla SSK, yeni adıyla 4A hizmet koluna bağlı olarak sigortalı çalışanların emeklilik şartları; 09.1999 tarihi ve öncesi, 09.1999 ile 30.04.2008 tarihleri arası, 05.2008 tarihi ve sonrası Tarihlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Erkek ve kadın […]

E-Devlet AİS
23 Ağustos 2019 15:57, Cuma

E-Devlet, devletin vatandaşlara sağlamış olduğu hizmetlerin, bireylerin bilgi ve iletişim teknolojileriyle birlikte kurumlarca sunulan hizmetlere erişimini sağlar. Hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasıdır. Böylece kolay ve etkin bir şekilde vatandaşlar işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. E-Devlet Kapısı, kamu hizmetlerine erişimi sağlamaktadır. E-Devlet Kapısı üzerinden bilgilendirme hizmetleri ile entegre elektronik hizmetler verilmekte; ödeme işlemleri yapılmakta, kurum […]

E-Devlet 3 Aylık Maaş Sorgulama
23 Ağustos 2019 15:56, Cuma

Devletin engelli vatandaşlara bağlamış olduğu 3 aylık maaş, 3 ayda bir 2022 Maaşı adı ile alınmaktadır. Diğer adı 3 Aylık 2022 Maaşı olan bu destek engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlar için hayatı daha yaşanabilir kılmak için yapılan düzenlemelerden bir tanesidir. Biz de bu yazımızda E-Devlet 3 Aylık Maaş sorgulama konusunu işleyeceğiz. 3 Aylık Maaş Kimlere Verilir? 3 […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir