E-Devlet Apk

Giriş
Güncellenme
E-Devlet Apk

Vatandaşların almış olduğu devlet hizmetlerinin elektronik sistem üzerinde gerçekleştirilmesine fırsat tanıyan E-Devlet Apk uygulaması geliştirilmiştir. Bu uygulama, herkesin teknolojinin bütün olanaklarından faydalanarak hizmetlere olan erişimini sağlamaktadır. Böylelikle vatandaşlar kolaylıkla sisteme erişim sağlayabilir, etkin bir biçimde işlemlerinde faaliyet gösterebilirler. Sistemin amacı tamamen kamusal hizmetlerle vatandaşları buluşturmaktır. Elektronik ortam üzerinde verilen hizmetler için geliştirilen bu uygulamanın diğer adı E-Devlet Kapısı olarak geçmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına doğrudan erişim sağlayan program, bireylerin kuruluşlarda uzun süre vakit kaybı yaşamasına engel olup zamandan tasarruf sağlar. Biz de bu yazımızda E-Devlet Apk uygulamasının detaylarından bahsedeceğiz. Yazımızın sonunda paylaşacağımız linkler sayesinde Play Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilir veya da indirme linkine tıklayarak doğrudan uyumlu cihazınıza yükleyebilirsiniz.

E-Devlet Apk Nedir?

E-Devlet resmi nitelikli kurumsal bir yapılaşma olup Android cihazlar üzerinden yüklenebilmektedir. Ücretsiz olarak indirip mevcut E-Devlet şifreniz veya mobil imzanızla giriş yapabileceğiniz aplikasyon uygulaması sayesinde bilgisayar üzerinden açmaya gerek kalmadan cihaz ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En sık kullanılan hizmetler arasında Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Sorgulama, Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Borcu Sorgulama, SGK GSS Prim Borcu Sorgulama, Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti yer almaktadır. Uygulamanın kullandığı izinlerde ise konum (BTK Baz İstasyonu Sorgulama gibi konum bazlı hizmetlerin kullanılabilmesi amacıyla konum bilgisi gerekmektedir), dosya erişimi/depolama (profil resminizi kaydetmek ve özel günlere ait resimleri görüntülemek için kullanılmaktadır), kamera (profil resminizi çekebilmek için ihtiyaç duyulmaktadır), kablosuz ağ bağlantısı (internet kalitenizi tespit edebilmek için kullanılmaktadır) bulunmaktadır. Uygulama sayesinde www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden kullanılan hizmetlere erişilebilir, favori hizmetlerinizi ekleyip kolayca erişim sağlayabilir, anlık bildirimler alabilir ve de kurumlara ait bilgileri alıp hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. E-Devlet Apk bu şekilde tanımlanmaktadır. E-Devlet Apk kullanımı konusuna geçelim şimdi.

E-Devlet Apk Nasıl Kullanılır?

Sistemi detaylı bir şekilde inceleyecek olursak, programın kullanımı oldukça basittir. Hızlı bir şekilde vatandaşlar işlemlerini sistem sayesinde gerçekleştirebilirler. Ancak sisteme giriş yapabilmek için bazı şartlar gereklidir. Bunların başında E-Devlet şifresine sahip olmaktır. Şifreniz varsa eğer, sorgulama işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet şifresi olmayanlar veya şifresini kaybetmiş olanlar için nasıl yeniden şifre almaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Sorgulama işlemlerini yapabilmek ve devletin sağlamış olduğu hizmetleri elektronik sistem üzerinden alabilmek için PTT şubesinden E-Devlet şifresi talebinde bulunmalısınız. E-Devlet talebinizin ardından ödeyeceğiniz 2 TL ücret karşılığında yeni bir şifre edinmiş olursunuz. Şifrenizi aldığınıza göre sorgulama işlemlerine devam edebiliriz.

Sisteme almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile giriş yaparak devam etmelisiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza açılan pencerede kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gereklidir. Kimlik doğrulama işlemini gerekli yerlere kimlik bilgilerinizi girerek devam ediniz. Elektronik postanız ve almış olduğunuz şifre ile E-Devletin elektronik sistem hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarına tek tıklama ile erişim sağlayıp sorgulama işlemlerini gerçekleştirdiğiniz hizmetler bütününde yapılan bütün işlemlerin resmi olduğunu belirtmek isteriz. Kamu kuruluşlarına gitmenize gerek kalmadan, uzun sıralar beklemeden alacağınız elektronik barkodlu hizmet belgelerini gerekli yerlerde kullanabilirsiniz. E-Devlet Apk uygulamasının bu özelliği sayesinde kurumlarda kullandığınız belgelerin gerekli kontrolleri yapılır ve belgelerinizin takibi gerçekleştirilir. Sistem üzerinden giriş yapmak ve işlemlerinizi gerçekleştirmek işte bu kadar kolaydır.

Sistemin diğer yeniliklerinden bahsedecek olursak, tasarımı gereğince engelli bireylerin de kullanımını sağlayacak güncelleştirmeler geliştirilmeye devam etmektedir. E-Devlet Apk uygulaması bu şekildedir.

E-Devlet Apk Nasıl İndirilir? 

Yazının sonunda paylaşacağımız linkler ile indirilebildiği gibi uygulama mağazası üzerinden veya apk formatında da programa ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz linklerden uygulamayı, uyumlu olan cihazınıza yüklediyseniz, sisteme giriş yaptığınızda karşınıza böyle bir ekran gelecektir. T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde girdikten sonra şifrenizi sisteme girmeniz bütün işlemlerinizi gerçekleştirmek için yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır?

12 Ocak 2022 15:47, Çarşamba

e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik görevinden muaf olmuş ve askerlik yükümlülüğü çeşitli nedenlerle ertelenmiş vatandaşlar da e-Devlet sorgulama sayfasını kullanabiliyor. Peki e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet askerlik yerleri nasıl öğrenilir?  Vatani görevlerini nerede yapacağını öğrenebilecek olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. e-Devlet üzerinden daha önce sadece […]

e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz?

22 Aralık 2021 16:35, Çarşamba

e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz?   e-Devlet üzerinden hangi resmi belgeleri alabiliriz? , nüfus müdürlüklerinden alınan belgelerle aynı hukuki değere sahiptir.   e-Devlet  üzerinden Kişi nüfus kayıt örneği Aile (kişi, eş ve çocuk) nüfus kayıt örneği Yerleşim yeri ve diğer adres bilgileri Nüfus olayları (doğum, evlenme, boşanma, ölüm, kayıt düzeltme, velayet, yer değiştirme, gaiplik, […]

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?

21 Aralık 2021 16:28, Salı

Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır?   Araç plaka sorgulaması nasıl yapılır? Vatandaşlar araç plakası sorgulama işlemini dört farklı şekilde gerçekleştirebilir. Bu seçenekler ise şunlar;  e-Devlet, SMS, EGM’nin internet sitesi ya da Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir. Bu dört seçenekten en çok tercih edilen ise e-Devlet kapısı aracılığı ile sorgulama işlemi. Sorgulama işlemi sonunda vatandaşlar almak […]

E-Devlet Hastane Randevu Alma
30 Ağustos 2019 14:02, Cuma

Çağımızın hızlı şekilde kullanılmaya başlanan internet sayesinde sağlık alanında çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlanmıştır. Sağlık Bakanlığı önderliğinde düzenlenen E-Devlet hizmet ağı üzerinden artık hastalar hastanelerden kolay bir şekilde sıra alabilecekler. Normal zamanda hastaneye giden hastalar öncelikle sabah erken saatler de muayene sırası için kuyrukta bekler, ardından da saatlerce doktorun kapısında bekler. Hastalar için zorlu ve meşakkatli […]

E-Devlet Başvuru
30 Ağustos 2019 14:00, Cuma

İnternet üzerinden erişimin sağlandığı ve de android cihazlarda kolayca ulaşabildiğimiz E-Devlet online işlemler, hayatımızdaki pek çok işlemi kolaylaştırmıştır. Çeşitli hizmetleri bünyesinde barındıran sistem ayrıca kamu dairelerinden alınabilen resmi belgeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan evraklara ulaşmak bu sayede mümkün olmaktadır. E-Devlet Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Devlet Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir? E-Devlet, […]

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir